Podmínky účasti a absolvence

Podmínky účasti

• Složená VZK,
  • dosažení věku 21 let (před zahájením prvního víkendu IŠ, výjimku z této podmínky může povolit vůdkyně IŠ),
  • 1 rok aktivní činovnické praxe po složení VZK,
  • vyjádření střediska a příslušné VOJ,
  • aktivní člen instruktorského týmu vzdělávací akce a praxe v roli eléva na vzdělávací akci po dobu nejméně 9 dní; pokud tato praxe není z lesní akce, pak ještě absolvence LŠ nebo LK,
  • motivační dopis – popiš své zkušenosti z dosavadní práce v týmu VzA a vysvětli, proč se hlásíš na IŠ a co od účasti očekáváš,
  • doporučení vůdce nebo stálého instruktora (s IK) z týmu VzA.

Všechny sdělené informace v motivačním dopisu a v doporučení jsou důvěrné.

Podmínky absolvence

• Aktivní účast na IŠ,
  • splnění instruktorských kompetencí (prokázání znalostí, dovedností a postojů, které jsou součástí IK):
    • Lektorské dovednosti – zpracování odborného tématu písemně či programem (ve svém „oboru“),
    • osobnostní kompetence – zpracování a prezentace individuálního projektu.
  • účast na společně realizovaném projektu akce s pozitivním efektem pro hnutí.

Výběrová kritéria

MIŠ je určena pro maximálně 20 účastníků. Z jednoho kurzu pak přijmeme nejvýše tři účastníky, abychom všem zajistili co nejvyšší přínos – rozmanitost pohledů a zkušenosti z různých typů akcí, příležitost poznat nové lidi a nabídnout možnost doplnění kvalifikace více akcím v Junáku.

V případě zájmu převyšujícím kapacitu MIŠi budeme při výběru zohledňovat zkušenosti z působení v týmu VzA (sdělené prostřednictvím motivačního dopisu a doporučení instruktora z tvého kurzu), pokusíme se o genderovou vyrovnanost.

Nejpozději do jednoho měsíce po přihlášení ti pošleme zprávu, zda jsi byl/a přijat/a, budeme se snažit rozhodnout co nejdříve.